Menü
ÜYELİK İŞLEMLERİ
Sepetim

Bakara Suresi Sohbetleri

Yayınevi : Timaş İnanç
Yazar : Nouman Ali Khan
Barkod : 9786050846560
Ürün Kodu : 15201.01.5719
Sayfa Sayısı : 288
140,00 TL
200,00 TL
%30
İndirim
Beğen

Tükendi

Gelince Haber Ver
Paylaş
Fiyat Alarmı Tavsiye Et
on okuma.png (11 KB)

Bakara Suresi Sohbetleri

Arka kapak

Müslüman bir toplumda bile imanın azalması mümkün müdür?

Bir nesilden sonrakine geçtikçe Allah’tan uzaklaşmak mümkün müdür?

Gittikçe maneviyattan daha uzak, daha maddeci, daha gafil mi oluyoruz?

Artık namazlarda ağlamıyoruz, Kur’ân okurken düşünmüyoruz. Dualarımız bile boşaldı, ne anlama geldiğini bile bilmediğimiz sözler söyleyip duruyoruz…

Peki nasıl yeniden dirilebiliriz?

İşte ayetler burada! Cevaplar burada!

Allah’ın kelamına yeniden bağlanmamız gerekiyor, Allah’ın kelamını okurken derin derin düşünmemiz gerekiyor. Her seferinde “Allah benimle konuşuyor” gerçeğini idrak etmemiz gerekiyor.

Allah benimle konuşuyor, Allah seninle konuşuyor… Bu, hayatta alabileceğimiz en mükemmel hediye!

Nouman Ali Khan

Dünyanın pek çok ülkesinde ilgiyle takip edilen, milyonlara ulaşan bir davetçi Nouman Ali Khan... Hedefi Kur’an’ın anlaşılması ve hayata aktarılmasında bir köprü vazifesi görmek. Bunun için yaptığı Kur’an çalışmaları, Kur’an dilinin kolaylıkla anlaşılması için geliştirdiği metot dünya çapında yankı buluyor. Her şeyden önemlisi Kur’an’ın mesajının dünyanın dört bir köşesine ulaşması için çalışıyor.

Bakara Suresi Sohbetleri, surenin ilk 29 ayetini derinlikli düşünme metoduyla okurlarına sunuyor. Çünkü Kur’an derin düşünmeyi talep eder...

Editörün görüşü

Son yıllarda inanma ihtiyacının farkına varan milyonların sosyal medyada takipçisi olduğu bir isim Nouman Ali Khan. Aslen Müslüman olmakla birlikte İslamiyet’in ve vahyin barındırdığı güzelliklerin sonradan farkına varan, dolayısıyla elindeki cevherin kıymetini takdir eden bir sarraf. En önemli özelliği kendisinin de benzer tecrübeler yaşamış olması. Bundan olsa gerek çağın insanının özellikle gençlerin ihtiyaçlarını, sorularını, yaşadıklarını ve arayışlarını iyi analiz ederek onlara kendi dilleriyle göz hizasından sesleniyor. Bakara suresinin birey olarak herbirimizin hayatına ne söylediğini analiz ediyor. Yaşanan toplumsal ve bireysel problemleri tespit ederek onlara Kur’an ve Hz. Peygamber’in hayatından çözümler getiriyor.

En önemli cümle

Allah’ın kalplerini mühürlediği kimseler sevme yetilerini kaybeder.

Bu kitap neden önemli

Kitabı önemsememizin pek çok sebebi var: Kitap, okur kitlesi ve “ihtiyaçları” iyi tespit edilerek hazırlanmış. Kur’an’ın en uzun suresi olarak bilinen Bakara suresinin ilk 29 ayetini derinlemesine analiz ederek okura farklı bir okuma tecrübesi sunuyor. Akıcı ve kendini okutan bir üslupla, okuru ikna eden örneklendirmelerle kaleme alınmış olması, okurla göz hizasından temas kurma konusundaki başarısını ve konuya hakimiyetini gösteriyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.