Menü
ÜYELİK İŞLEMLERİ
Sepetim

Mısır'a Sultanı Kuyudan Gelir

Yayınevi : Timaş Yayınları
Yazar : Yasin Pişgin
Barkod : 9786050844290
Ürün Kodu : 15201.01.5507
Sayfa Sayısı : 336
165,00 TL
220,00 TL
%25
İndirim
Beğen

Tükendi

Gelince Haber Ver
Paylaş
Fiyat Alarmı Tavsiye Et
on okuma.png (11 KB)
Mısır'a Sultanı Kuyudan Gelir
Mısır'a Sultanı Kuyudan Gelir (Yazar İmzalı), konuyu Kur’an’ın diğer ayetlerinden, klasik tefsir kaynaklarından, hadislerden, ashab-ı kiramın sözlerinden beslenerek güçlü bir anlam kurgusuyla yeniden ele alması yönüyle farklı ve çok özel.  
Mısır'a Sultanı Kuyudan Gelir (Yazar İmzalı), Kıssanın bütününün Kur’an’da aynı surede kronolojik bir şekilde anlatılması, gerek klasik kaynaklarda gerekse edebi metinlerde kıssaya çokça yer verilmesi, tekrar tekrar sinemaya aktarılmış olması sebebiyle herkesin bildiği ve sevdiği bir kıssa. Mısır'a Sultanı Kuyudan Gelir (Yazar İmzalı), Okur hikayeye aşina. Mısır’a Sultanı Kuyudan Gelir’i farklı kılan, Hz. Yusuf’un kıssasını okurun kıssası kılacak Kur’anî ipuçları içeriyor olması. 
 
Mısır'a Sultanı Kuyudan Gelir (Yazar İmzalı), 1976 yılında İskenderun’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İskenderun’da tamamladı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu.
 
Mısır'a Sultanı Kuyudan Gelir (Yazar İmzalı), Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim dalında, 'Kur’an’a Göre Hz. Peygamber’in Beşerî ve Nebevî Konumu” adlı tez çalışmasıyla 2002 yılında yüksek lisansını tamamladı.
 
Mısır'a Sultanı Kuyudan Gelir (Yazar İmzalı), 2001-2003 yılları arasında Ankara’da İmam-Hatip olarak görev aldı. 2004 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Konya Selçuk Dinî Yüksek İhtisas Merkezi’nde Müftülük/ Vaizlik eğitimi aldı.
 
Mısır'a Sultanı Kuyudan Gelir (Yazar İmzalı), Eskişehir ili Sivrihisar ilçesinde 2005-2007 yılları arasında Vaiz olarak görev yaptıktan sonra Kayseri Dinî Yüksek İhtisas Merkezi’nde 2007-2010 yılları arasında Eğitim Görevlisi olarak çalıştı. Mısır'a Sultanı Kuyudan Gelir (Yazar İmzalı) Bu süre zarfında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim Dalı'nda 'Kur’an’a Göre Akıl ve Akılcılığın Kur’an Tefsirine Etkisi” adlı tez çalışmasını 2008 yılında tamamlayıp Doktor unvanını aldı. 2018 yılında 'Kur'an'da Karakter İnşası' takdim teziyle Doçent oldu.
 
Halen Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Tefsir Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan yazar, yurt içi ve yurtdışında çok sayıda konferans, bilimsel kongre, radyo ve TV programına katılmış, yoğun bir şekilde katılmaya devam etmektedir.
Yasin Pişgin kitaplığı, Mısır’a Sultanı Kuyudan Gelir/Yusuf suresi tefsiri ile zenginleşiyor.
Yazar Kur’an’ın kalbi olan, her vesileyle okunan, manası çokça merak edilen Kur’an’ın Kalbine Yolculuk/Yasin suresi tefsiri ile okurların nabzını tutmuştu. 
Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Doç. Dr. Yasin Pişgin’in 'Yusuf Suresi Tefsir Dersleri” üzerine yaptığı yoğun çalışmalar sonucu ortaya çıkan Mısır’a Sultanı Kuyudan Gelir, 'Yusuf kıssası bizim hayatımıza dair bize ne söyler?” sorusunun ardına düşüyor. Yazar cevabı Yusuf suresi ekseninde Kur’an’ın tamamı üzerinde yaptığı çalışmalarla arıyor, bulduğu ikna edici cevapları okurlarıyla derinlikli bir tefekkür penceresinden paylaşıyor. 
Mısır’a Sultanı Kuyudan Gelir, okurlarına Kur’an ile kendilerine gönderilen mesajı anlama noktasında ufuk veren, öz ve çok özel bir çalışmadır.
 
Sayfa Sayısı
336
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.