Menü
ÜYELİK İŞLEMLERİ
Sepetim

Nar Ağacı (Bez Ciltli Sert Kapak)

Yayınevi : Timaş Yayınları
Barkod : 9786050832914
Ürün Kodu : 15201.01.4863
Sayfa Sayısı : 536
52,50 TL
70,00 TL
%25
İndirim
Beğen

Tükendi

Gelince Haber Ver
Paylaş
Fiyat Alarmı Tavsiye Et
Nar Ağacı - Nazan Bekiroğlu

Nazan Bekiroğlu’ndan Trabzon-Tebriz-Tiflis-Batum-İstanbul hattında geçen muhteşem bir roman. Balkan Savaşı döneminde başlayıp I. Dünya Savaşı’na uzanan bir öykü… Trabzon’dan ve Tebriz’den doğup birbirlerine doğru yol alan iki hayat; önce deli akan sonra durgunlaşan iki ırmak… Aslında çok ırmak… Tebriz’in en büyük, en asil halı tüccarının deli fişek oğlu Settarhan ve Trabzonlu inci tanesi Zehra… Ateşin bakışlı ateşin duruşlu; ırmağını kendi bildiğince alev ateş akıtmayı seçen bir genç kız Azam. Adı ne aşk ne de dostluk olan bir duyguyla Settarhan’ın ırmağına dolanan Batumlu kitapçı Sophia. Acıyla yoğrulan, yoğruldukça durulaşan, kendi varlıklarını sevdiklerinin varlığında eriten Büyükhanım ve Hacıbey… Ve hep kendi içine doğru akan, kendi ırmağını gencecik yaşta milleti için kurutan, Trabzon’un 'kırık kafiyesi” İsmail, ah İsmail…
     İki büyük savaşın savurup yeniden şekillendirdiği hayatlar, muhaceret, mücadele, kader, farklı inançların aktığı ortak zemin, üç ülke ve üç sevda Nazan Bekiroğlu’nun mürekkebi aşk olan kaleminde buluştu. 'Nar Ağacı” hayal kadar zengin, roman kadar güzel, tarih kadar gerçek bir hikâye… İncelikle işlenmiş karakterleri, son derece zengin detayları ve dönemi anlatmadaki maharetiyle okuyanı çarpacak ve yıllarca unutulmayacak bir kitap… 

Kitapları yüzbinlerce satan usta edebiyatçı Prof. Dr. Nazan Bekiroğlu'nun romanı Nar Ağacı, ilk kez basıldığı 2012 yılından bu yana okurların beğenisini toplayarak çok satanlar listesinde yer almaya devam ediyor. 533 sayfadan oluşan roman Timaş Yayınları imzasıyla okurla buluşuyor. 'Sen öyle çağırmasan, ben böyle gelmezdim” cümlesinin de yer aldığı vintage görüntüsüyle dikkatleri çeken kapağı, romanda tarihe doğru yapılan yolculuğun ipuçlarını taşıyor.

Arka kapağında, 'Trabzon-Tebriz-Tiflis-Batum-Bakü-İstanbul hattında geçen muhteşem bir roman” olarak tanıtılan Nar Ağacı kitabının hikayesi Balkan Savaşı döneminde başlıyor ve 1. Dünya Savaşı'nın sonlarına kadar uzanıyor. Bir tarafta Trabzon'da yaşayan Zehra, öbür tarafta İran'ın Tebriz kentinde halı tüccarlığı yapan Setterhan'ın hikayesi bekliyor okurları. Her ikisinin de bambaşka aşkları, alışkanlıkları ve dünyalarına ait izler belirliyor romanın kurgusunu. Geri planda Balkan Savaşı, zorunlu göçler, Trabzon'da yaşanan Rus işgali, Rusya'da yaklaşmakta olan devrimin ayak sesleri kitapta resmediliyor. Hikayenin peşinden giden yazarın Tebriz, Taht-ı Süleyman, Batum ve Tiflis'e uzanan yolculuğundan okuyucunun nefesini kesecek detaylar kitapta kendisine yer buluyor. Savaşların savurduğu hayatların, farklı inançların, farklı ülkelerin arasında dolaşırken okuyucuyu müthiş bir tarihi ve kültürel zenginlik bekliyor. Nazan Bekiroğlu, diğer romanlarında olduğu gibi Nar Ağacı kitabında da ince ince işlediği karakterlerinin zengin dünyalarından okuyucularına nefis bir anlatı sunuyor.

Aşk, yolculuk, dini inançlar ve tarihi gerçeklerin ustalıkla harmanlandığı roman, edebi zenginlikleriyle de iyi okurların okuma listelerinde kendisine yer buluyor. İki katmandan oluşan romanın birinci katmanında günümüzde geçen kısım ve yolculuklar, diğer katmanında ise kitabın can alıcı olaylarının yer aldığı tarihi kısım bulunuyor. Ana karakterler haricinde yan karakterlerle de zenginleştirilen romanda Azam, Piruz, Sofya gibi derinlikli karakterler okuyucuyla tanışmayı bekliyor.

Sadece tarihi detaylarıyla değil, aşk motifiyle de zenginleşen romanda hikayeler oldukça sürükleyici ilerliyor. Her ne kadar yazar kimliğiyle tanınsa da aynı zamanda bir akademisyen de olan Prof. Dr. Nazan Bekiroğlu, 1957 Trabzon doğumlu ve 1997 yılından bu yana öyküleri, romanları ve inceleme yazılarıyla edebiyat dünyasında yer alıyor. Edebiyata ilgi duyan bir ailede büyüyen Bekiroğlu, Erzurum Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Dört yıl lise öğretmenliğinden sonra kariyerine Karadeniz Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğretim görevlisi olarak devam eden Prof. Dr. Nazan Bekiroğlu, profesör olarak aynı üniversitede görevine devam ediyor. 1997 yılında yayımladığı ilk kitabı Nun Masalları'nın ardından pek çok kitap yazan Bekiroğlu'nun İsimle Ateş Arasında, Lâ: Sonsuzluk Hecesi, Nar Ağacı ve Mücella adlı romanları bulunuyor. Yazar, kişisel web sitesinde öz geçmişini anlatırken bir zamanlar Tanpınar'ın etkisinde kaldığından bahsediyor. Dostoyevski'nin insan ruhunun labirentlerinde dolaşmasına, Oscar Wilde'a olan hayranlığından da söz ediyor. Yazarın romanları yanı sıra pek çok dergide yayınlanan deneme, şiir ve öyküleri de bulunuyor. Romanları haricinde Nun Masalları (öykü), Şair Nigar Hanım (inceleme), Halide Edip Adıvar (inceleme), Mor Mürekkep (deneme), Mavi Lale (deneme), Cümle Kapısı (deneme), Cam Irmağı Taş Gemi (hikaye) adlı eserleri de bulunuyor. Akıcı, sade diliyle ve ve farklı kurgusuyla iyi edebiyatın güzel örneklerinden olan Nar Ağacı Kitabı, Setterhan ve Zehra'nın dokunaklı hikayesini yıllar öncesinden günümüze taşıyor.

Tüm zamanların en çok satan kitapları arasında yer alan Nar Ağacı'nı bir çırpıda okuyabilir, kütüphanenizde bu güzel romana özel bir yer açabilirsiniz. En çok satanlar listesinde kendisine yer bulan Nar Ağacı fiyatı, sayfa sayısı ve zengin içeriğine oranlandığında makul seviyede okuyucuya sunuluyor.
Sayfa Sayısı
536
Benzer Kitaplar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.